Kandidaadid

KANDIDAAT NR.214
VAHUR KALMRE
kandidaat 4

Mind on ikka ja jälle käivitanud suured asjad, olgu selleks siis Tartu suusamaratoni viimine maailmasarja Worldloppet liikmeks, Tartu ajalehe tegemine Eesti suurimaks ja parimaks leheks või Tartusse skatepargi tegemise aitamine, et siin saaks sündida ja välja lennata Eesti ehk kõige rohkem maailmas kõlav üritus, ekstreemspordifestival Simple Session.

Arvan, et multihalli Arena tegemine Tartusse on suur asi. Seda ideed olen ma tegelikult ärgitanud ja toetanud aastaid, ausalt öeldes ei mäletagi, millal esimest korda ajalehes suure ja korraliku linnahalli vajalikkusest meie linnale kirjutasin. Ehk annate selle mittemäletamise andeks, sest olen ajakirjanduses olnud juba 37 aastat, neist 35 tegin Tartus ilmunud ajalehte Edasi, Postimees ja viimase lisalehte Tartu Postimees. Neid kirjutatud kordi on olnud ikka päris palju.

Arena multihall on ka suur idee, millest Tartul viimasel ajal puudu on olnud. Meil on justkui julgus ära kadunud mõelda ja tegutseda suurelt, olla milleski esimesed ja sellega jääda silma nii omadele siin kui kaugemal olijatele.

Arvan, et see on väga oluline: olla milleski esimene, teha Tartusse midagi, mis on ainulaadne, mis siia tõmbab. Õppima, töötama, elama – jääma. Ma olen siin linnas juba neljandat põlve. Ja ma käivitun jälle, sest tunnen, et midagi suurt võib taas tulla. Kui julgeda teha. Seekord ongi selleks aastaid ärgitatud linnahall ja perekeskus.

to top button